Zariaďovanie detskej izby venovanej súrodencom sa môže stať spoločným dobrodružstvom, počas ktorého vaše deti objavia nové záujmy a vášne. Výber farieb pre izbu, nábytok a doplnky by mal byť diktovaný praktickými úvahami, ako aj individuálnymi estetickými preferenciami najmladších členov domácnosti. V tomto článku vám povieme, ako navrhnúť štýlovú izbu pre chlapca alebo dievča, ktorá bude vyhovovať ich potrebám.
Interiér zdieľaný súrodencami slúži viacerým funkciám súčasne. Na jednej strane vytvára optimálne podmienky pre učenie a na druhej strane je oázou relaxu, kde si môžete oddýchnuť, zregenerovať sa a tráviť čas so svojimi rovesníkmi. Každý mladý človek potrebuje trochu súkromia, ako aj miesto, kde sa môže vyjadriť. Izbu tínedžera doplní zbierka obľúbených kníh, elektronických zariadení, figúrok, fotografií a filmových plagátov. V priestore používanom malými deťmi však musí byť dostatok miesta na hračky.
Predtým, ako prejdeme ku konkrétnym nápadom na interiérový dizajn, stojí za zmienku všeobecné pravidlá pre usporiadanie interiérov pre súrodencov:
Počúvajte potreby detí. Nechajte ich vyjadriť sa prostredníctvom farieb, doplnkov a doplnkov.
Špeciálne puto medzi súrodencami má obrovský vplyv na vývoj a formovanie osobnosti mladých ľudí. Je dôležité cítiť sa nezávisle, ako aj budovať si trvalý vzťah s bratom alebo sestrou napriek možným nedorozumeniam alebo menším konfliktom. Zdieľanie izby je skvelou príležitosťou na trávenie času spolu, ale aj na stanovenie individuálnych hraníc. Súrodenci sa navzájom učia, ako sa deliť, nenarúšať súkromie iných ľudí a ako si udržiavať dobré vzťahy. Optimálne navrhnutý priestor, kde má každé dieťa svoj vlastný kútik, je vhodný na učenie, hranie a relaxáciu.
Rozdelenie izby pre deti je nevyhnutné pre zabezpečenie čo najlepších životných podmienok. Aj úzku a stiesnenú miestnosť je možné zariadiť tak, aby jej používateľom zaručovala pohodlie. Priestor môžete jednoducho rozdeliť pridaním prelamovanej police, komody, poschodovej postele alebo svetelnej zásteny. Jednotlivé časti miestnosti môžete zvýrazniť aj rôznymi farbami, kobercami alebo dekoračným motívom. Možností je veľa, ale najdôležitejšie je prispôsobiť usporiadanie estetickým preferenciám najmenších.
Jednou z možností je umiestniť poschodovú posteľ do stredu miestnosti. Príkladom by mohol byť dvojposchodový model s pohovkou FINO. Drevená konštrukcia zaisťuje stabilitu a rozkladacia pohovka má priehradku na posteľnú bielizeň. Na oboch stranách nábytku si môžete usporiadať dve samostatné zóny, v ktorých bude priestor pre písací stôl , pohodlné kreslo, šatníkovú skriňu, komodu, poličku na drobnosti alebo kreslo na čítanie.
Ďalšou možnosťou je oddeliť dva samostatné rohy pomocou rôznych farieb: biela a modrá, sivá a béžová, pastelová mätová v kombinácii s módnym kašmírom atď. Zlaďte vhodné textílie - posteľnú bielizeň v danom odtieni, nočný koberec, záves, dekoračné vankúše.
Niet pochýb o tom, že izba pre dve deti si vyžaduje starostlivé plánovanie. Nábytok je kľúčový. Modely z mládežníckej kolekcie EMPOLI 1 budú v tínedžerskom kráľovstve vyzerať skvele. Nájdete tam skrine, komody , písacie stoly, nástenné police, nočné stolíky a postele . Biele predné strany a korpusy sú kombinované s grafitovými frézovanými vložkami. Prvky v odtieni duba dodajú interiéru útulnosť. Rohová skriňa vám pomôže zorganizovať roh miestnosti a maximalizovať jej potenciál.
Každé dieťa má svoje vlastné záujmy, obľúbené farby, motívy, vychytávky. Tieto by sa mali zohľadniť pri usporiadaní zón v detskej izbe. Siahnite po svojich obľúbených postavičkách z rozprávok a filmov, pamätných fotografiách, kresbách, hračkách. V interiéri venovanom tínedžerom budú použité plagáty z filmov a hier, elektronické zariadenia a malé cvičebné pomôcky. Nezabudnite vyzdobiť izbu tak, aby vyhovovala rôznym osobnostiam detí. Nechajte ich vyjadriť sa, experimentovať s farbami, textúrami, vzormi.
Číta vaše dieťa veľa? Vytvorte si útulnú knižnicu. Vyberte si knižnicu alebo nástennú policu a nezabudnite na vhodné osvetlenie. Baví váš tínedžer športovať? Doplňte svoj interiérový dizajn doplnkami na cvičenie, ako je podložka alebo hrazda na zhyby.
Detská izba s poschodovou posteľou je jedným z najobľúbenejších riešení, najmä tam, kde máme malý priestor. Nie je to však jediný funkčný kus nábytku, ktorý sa bude dobre hodiť do interiéru používaného dvoma deťmi. Ďalším príkladom by bol stôl so širokou doskou, ktorý slúži ako jeden alebo dokonca dva písacie stoly. Súrodenci si môžu robiť domáce úlohy súčasne a priečka namontovaná v strede (vyrobená napríklad z obojstrannej korkovej dosky, lamiel alebo dekoratívneho panelu) poskytne trochu súkromia. Každé dieťa si môže zariadiť svoj študijný kútik podľa vlastného uváženia, pridať zelenú rastlinu, fotografie, písacie potreby, farebné špendlíky a ďalšie osobné detaily.
Nábytok do súrodeneckej izby by mal zodpovedať dominantnému štýlu miestnosti a predovšetkým individuálnym očakávaniam mladých používateľov. Je dôležité, aby sa do nich zmestilo oblečenie, hračky, knihy, elektronika a iné drobnosti. Prelamovaná polica rozdeľujúca interiér na dve časti nielenže uloží veci a vystaví cenné drobnosti, ale poskytne aj prístup k dennému svetlu. Bude to ideálna alternatíva k priečke. Taktiež sa oplatí poskytnúť samostatné police alebo úložné priestory na oblečenie, spodnú bielizeň a všetky druhy doplnkov. Vnútro skrine môžete rozdeliť na polovicu, aby si každé dieťa mohlo usporiadať len svoje veci. Súkromná skrinka, zásuvka, nádoba alebo košík uľahčia skladovanie a udržiavanie poriadku v miestnosti.
Konzistentnosť usporiadania je overeným receptom na estetický a harmonický priestor. Nehovoríme len o zladených farbách stien, podláh a nábytku, ale aj o zladených doplnkoch, textíliách a hlavných motívoch. Môžete zvoliť útulné ekologické a boho prvky alebo do dizajnu zaviesť jemné pastelové farby. Vezmime si ako príklad detské stoly EVE vo svetloružovej a sivej farbe. Usporiadajte ich symetricky a umiestnite ich pozdĺž protiľahlých stien izby vašich súrodencov. Nad každý stôl zaveste nástennú poličku v rovnakom odtieni sivej alebo ružovej. Vytvorte si individuálnu zónu, ktorá na prvý pohľad naznačuje, komu táto časť miestnosti patrí.
Detský nábytok vrátane systému FIJI 2 predstavuje kompletné vybavenie pre súrodeneckú izbu, v ktorej skrine , police , postele a komody vytvárajú ucelený celok zaliaty v neutrálnych bielych a sivých odtieňoch. Vložky vo farbe dreva dodávajú útulnosť a minimalistický dizajn ladí s najmodernejšími trendmi v interiérovom dizajne. Aký by však bol interiér venovaný najmladším členom domácnosti? bez vhodných prísad. Zaujímavá grafika, plagáty, koberce, vankúše, nástenné dekorácie, ako aj personalizované úložné koše dodajú aranžmánu charakter, vďaka čomu sa dieťa bude cítiť pohodlne a isto, že ide skutočne o jeho súkromný obytný priestor, zariadený vlastným spôsobom, podliehajúci početným premenám a priaznivý pre osobný rozvoj. Pomôžte svojim deťom vyjadriť sa prostredníctvom usporiadania ich izby.
Organizácia detského priestoru zohráva kľúčovú úlohu v bezproblémovom spolufungovaní. Keď sa o všetko delíte, ľahko vznikajú medzi súrodencami zbytočné nedorozumenia a nezhody, preto si spolu so zverencami vyhraďte samostatné úložné priestory. Nech má každé dieťa vlastnú zásuvku, skrinky na oblečenie, krabicu na hračky a úložný priestor na knihy a zošity. V izbe pre batoľa nezabudnite poskytnúť priestor na spoločné hranie. Rozprestrite na podlahu farebný koberec alebo postavte stôl, na ktorom si deti môžu hrať spoločenské hry alebo lúštiť puzzle. Zaujímavým riešením sú otvorené police s priehradkami. Môžete si ich usporiadať podľa vlastného uváženia – poukladať knihy, figúrky alebo ich naplniť výsuvnými nádobami na drobnosti.
V našom obchode nájdete jedinečné kolekcie detského a mládežníckeho nábytku vrátane poschodových postelí, rozkladacích pohoviek , toaletných stolíkov a mnoho ďalšieho. Vypočujte si potreby svojich detí a spoločne vytvorte jedinečný priestor pre relax, zábavu a učenie. Nájdite inšpiráciu na Mebline.sk!