Kategória: Interiér

Snívate o obývačke v štýle veľkomestských bytových domov? Minimálne a moderné mestské trendy uspokoja vkus nejedného milovníka moderného interiérového dizajnu. Dizajn denných zón zahŕňa dizajnový nábytok a doplnky, neutrálnu farebnú paletu prelomenú energickým farebným akcentom, ale aj funkčné riešenia v oblasti rozvoja priestoru. Ako prehryznúť minimalistický moderný mestský štýl? Odporúčame vám čítať ďalej!

Estetický mišmaš

Mestský štýl nemožno obmedziť na pevný rám. Tu je jeho sila. Pri zariaďovaní obývačky v duchu veľkomesta môžete smelo využiť prvky z rôznych trendov a konvencií. Nájdeme tu loftové svietidlá a betónové steny, lesklé doplnky naživo prevzaté z glamour estetiky, či eko a urban jungle zaliate teplým drevom. Podľa tohto postupu neexistujú žiadne obmedzenia, pokiaľ ide o použité dokončovacie materiály - nadčasové drevo, kov, kameň, tehla, plasty a sklo budú dokonalé.

Oplatí sa zamerať na multifunkčný nábytok – najmä keď máme malú izbu. Tu budú fungovať modely s jednoduchým tvarom vrátane modulárnych zostáv, ktoré je možné nastaviť v akejkoľvek konfigurácii. Jednou z ponúk internetového obchodu Mebline.sk je monochromatický nástenný diel CALABRIA s čelnými plochami vo vysokom lesku. Čiernobiele aranžmá je synonymom nadčasovej elegancie. Zvýrazniť ho môžete výrazným farebným akcentom, napríklad dizajnovou plastovou stoličkou v žltej, oranžovej alebo fialovej farbe (napr. model K201).

Obývacia stena CALABRIA 4

Stolička K201 žltá

Pozornosť si zaslúži aj minimalistická nástenná jednotka HEKTOR s LED osvetlením, ktorá bude fantastickou ozdobou mediálnej steny. SOHO nábytok so sivými, lesklými prednými časťami sa bude hodiť aj do malej obývačky. Spájajú mestskú estetiku s industriálnym štýlom. Zostava pozostáva z vitríny, nástennej police a priestrannej RTV komody. Celý je vyrobený z pevnej laminovanej nábytkovej dosky odolnej voči mechanickému poškodeniu.

Obývacia stena HEKTOR 1

Obývacia stena SOHO 1F biely / šedá lesk

Drevený nábytok alebo nábytok s drevenými prvkami, ako napríklad systémový nábytok WERSA, sa bude skvele hodiť do mestských aranžmán. Tlmené, biele a sivé farby predných dielov doplnené drevenými vložkami budú perfektne vyzerať v aranžmáne so škandinávskym nádychom. V malom, stiesnenom a/alebo tmavom interiéri sa však bude hodiť moderná biela nástenná jednotka ALANI s ozdobnými vložkami v odtieni zlatého dubu. Biely priestor opticky presvetlí, dodá mu svetlosť (závesné vitríny by mali byť vybavené jemným LED osvetlením).

Wersa 2

WERSA 2
 

Obývacia stena ALANI XL Biely / Zlatý dub

Relaxujte štýlovo

Aký nábytok si vybrať do relaxačnej zóny? Tu budú fungovať dizajnové sedacie súpravy a multifunkčné rohové sedacie súpravy. Jedným z návrhov je 2-miestna pohovka SZAFIR - extrémne polohovateľný kus nábytku s kompaktnými rozmermi. Vďaka minimalistickému dizajnu sa hodí do mnohých typov mestských aranžmán.

Pohovka dva SZAFIR sudan 2716

Praktickým riešením bude aj multifunkčný rozkladací roh VIS potiahnutý odolnou, na dotyk príjemnou látkou. Nábytok je vybavený nádobou na lôžkoviny, prešívanými vankúšmi operadla, drevenými nožičkami a praktickými vreckami na bočnej strane pohovky. Štýlovú obývačku treba doplniť pútavými doplnkami – dizajnovým konferenčným stolíkom, kovovou lampou, zarámovanou grafikou či fotografiami zobrazujúcimi panorámu veľkomesta.

Rohová sedacia súprava VIS

Široký výber nábytku v rôznych štýloch interiéru nájdete v internetovom obchode Mebline.sk. Pozývame Vás!